C052C680F2G5TA
KEMET C052C680F2G5TA
Part Number
C052C680F2G5TA
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Data sheet
C052C680F2G5TA.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
C052C680F2G5TA
Comments
    C052C680F2G5TA Specifications
    SeriesLDD Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance68pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)