C0603H222F3GAC7867
KEMET C0603H222F3GAC7867
Part Number
C0603H222F3GAC7867
Description
CAP CER 2200PF 25V C0G/NP0 0603
Data sheet
C0603H222F3GAC7867.pdf
Delivery Services
C0603H222F3GAC7867
Comments
    C0603H222F3GAC7867 Specifications
    SeriesSMD Indust C0G HT200C
    Part StatusActive
    Capacitance2200pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 200°C
    FeaturesLow ESL, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsDownhole
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)