C062C103J1G5TA
KEMET C062C103J1G5TA
Part Number
C062C103J1G5TA
Description
CER CAP
Data sheet
C062C103J1G5TA.pdf
Delivery Services
C062C103J1G5TA
Comments
    C062C103J1G5TA Specifications
    SeriesLDD Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance10000pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)