C0805C682G4JAC7800
KEMET C0805C682G4JAC7800
Part Number
C0805C682G4JAC7800
Description
CAP CER 6800PF 16V U2J 0805
Data sheet
C0805C682G4JAC7800.pdf
Delivery Services
C0805C682G4JAC7800
Comments
    C0805C682G4JAC7800 Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 6800pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 16V
    Temperature Coefficient U2J
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low Dissipation Factor, Low ESL
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)