C0805C822F1GACAUTO
KEMET C0805C822F1GACAUTO
Part Number
C0805C822F1GACAUTO
Description
CAP CER 8200PF 100V C0G/NP0 0805
Data sheet
C0805C822F1GACAUTO.pdf
Delivery Services
C0805C822F1GACAUTO
Comments
    C0805C822F1GACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto C0G
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Capacitance8200pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.88mm)