C0805H333J3GAL7800
KEMET C0805H333J3GAL7800
Part Number
C0805H333J3GAL7800
Description
CAP CER 0.033UF 25V C0G/NP0 0805
Data sheet
C0805H333J3GAL7800.pdf
Delivery Services
C0805H333J3GAL7800
Comments
    C0805H333J3GAL7800 Specifications
    SeriesSMD Indust C0G HT200C
    Part StatusActive
    Capacitance0.033µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 200°C
    FeaturesLow ESL, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsDownhole
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.055" (1.40mm)