C1206C332FAGEC
KEMET C1206C332FAGEC
Part Number
C1206C332FAGEC
Description
CAP CER 1206 3.3NF 250V C0G 1%
Data sheet
C1206C332FAGEC.pdf
Delivery Services
C1206C332FAGEC
Comments
    C1206C332FAGEC Specifications
    SeriesESD SMD Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance3300pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated250V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Ratings-
    ApplicationsESD Protection
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.88mm)