C1206C473F3GECAUTO
KEMET C1206C473F3GECAUTO
Part Number
C1206C473F3GECAUTO
Description
CAP CER 1206 47NF 25V C0G 1%
Data sheet
C1206C473F3GECAUTO.pdf
Delivery Services
C1206C473F3GECAUTO
Comments
    C1206C473F3GECAUTO Specifications
    SeriesESD SMD Auto C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.047µF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, ESD Protection
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)