C1206C823F3GACAUTO
KEMET C1206C823F3GACAUTO
Part Number
C1206C823F3GACAUTO
Description
CAP CER 0.082UF 25V C0G/NP0 1206
Data sheet
C1206C823F3GACAUTO.pdf
Delivery Services
C1206C823F3GACAUTO
Comments
    C1206C823F3GACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.082µF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)