C1206X823F3JACAUTO
KEMET C1206X823F3JACAUTO
Part Number
C1206X823F3JACAUTO
Description
CAP CER 0.082UF 25V U2J 1206
Data sheet
C1206X823F3JACAUTO.pdf
Delivery Services
C1206X823F3JACAUTO
Comments
    C1206X823F3JACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto U2J Flex
    Part StatusActive
    Capacitance0.082µF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientU2J
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)