C1210C104K5GAC7800
KEMET C1210C104K5GAC7800
Part Number
C1210C104K5GAC7800
Description
CER CAP
Data sheet
C1210C104K5GAC7800.pdf
Delivery Services
C1210C104K5GAC7800
Comments
    C1210C104K5GAC7800 Specifications
    SeriesSMD Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.1µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.88mm)