C1210C154F3GACAUTO
KEMET C1210C154F3GACAUTO
Part Number
C1210C154F3GACAUTO
Description
CAP CER 0.15UF 25V C0G/NP0 1210
Data sheet
C1210C154F3GACAUTO.pdf
Delivery Services
C1210C154F3GACAUTO
Comments
    C1210C154F3GACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto C0G
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Capacitance0.15µF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Thickness (Max)0.067" (1.70mm)