C1210C226J8RACAUTO
KEMET C1210C226J8RACAUTO
Part Number
C1210C226J8RACAUTO
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1210
Data sheet
C1210C226J8RACAUTO.pdf
Delivery Services
C1210C226J8RACAUTO
Comments
    C1210C226J8RACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto X7R
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Capacitance22µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated10V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Bypass, Decoupling
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)