C1210T105J1RAL
KEMET C1210T105J1RAL
Part Number
C1210T105J1RAL
Description
CER CAP
Data sheet
C1210T105J1RAL.pdf
Delivery Services
C1210T105J1RAL
Comments
    C1210T105J1RAL Specifications
    SeriesSMD COTS X7R
    Part StatusActive
    Capacitance1µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsCOTS
    ApplicationsHigh Reliability, Bypass, Decoupling
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Thickness (Max)0.075" (1.90mm)