C1210T226K8RAL7800
KEMET C1210T226K8RAL7800
Part Number
C1210T226K8RAL7800
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1210
Data sheet
C1210T226K8RAL7800.pdf
Delivery Services
C1210T226K8RAL7800
Comments
    C1210T226K8RAL7800 Specifications
    SeriesSMD COTS X7R
    Part StatusActive
    Capacitance22µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated10V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsCOTS
    ApplicationsHigh Reliability, Bypass, Decoupling
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)