C1210X683F5JACAUTO
KEMET C1210X683F5JACAUTO
Part Number
C1210X683F5JACAUTO
Description
CAP CER 0.068UF 50V U2J 1210
Data sheet
C1210X683F5JACAUTO.pdf
Delivery Services
C1210X683F5JACAUTO
Comments
    C1210X683F5JACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto U2J Flex
    Part StatusActive
    Capacitance0.068µF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientU2J
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.88mm)