C1812C105MAR2C7186
KEMET C1812C105MAR2C7186
Part Number
C1812C105MAR2C7186
Description
CER CAP
Data sheet
C1812C105MAR2C7186.pdf
Delivery Services
C1812C105MAR2C7186
Comments
    C1812C105MAR2C7186 Specifications
    SeriesKPS SMD Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance1µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated250V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL (Stacked)
    Ratings-
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)