C1812C225J3RAC7800
KEMET C1812C225J3RAC7800
Part Number
C1812C225J3RAC7800
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1812
Data sheet
C1812C225J3RAC7800.pdf
Delivery Services
C1812C225J3RAC7800
Comments
    C1812C225J3RAC7800 Specifications
    SeriesSMD Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance2.2µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)