C1812C331KHGACAUTO
KEMET C1812C331KHGACAUTO
Part Number
C1812C331KHGACAUTO
Description
COMSMDHIVOLTAGE330.PF 3000V
Data sheet
C1812C331KHGACAUTO.pdf
Delivery Services
C1812C331KHGACAUTO
Comments
    C1812C331KHGACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto C0G HV
    Part StatusActive
    Capacitance330pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)