C1812C683F5GACAUTO
KEMET C1812C683F5GACAUTO
Part Number
C1812C683F5GACAUTO
Description
CAP CER 0.068UF 50V C0G/NP0 1812
Data sheet
C1812C683F5GACAUTO.pdf
Delivery Services
C1812C683F5GACAUTO
Comments
    C1812C683F5GACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto C0G
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Capacitance0.068µF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.043" (1.10mm)