C1812X105K1RACAUTO
KEMET C1812X105K1RACAUTO
Part Number
C1812X105K1RACAUTO
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
Data sheet
C1812X105K1RACAUTO.pdf
Delivery Services
C1812X105K1RACAUTO
Comments
    C1812X105K1RACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto X7R Flex
    Part StatusActive
    Capacitance1µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesSoft Termination
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.065" (1.65mm)