C1812X106K3RACAUTO
KEMET C1812X106K3RACAUTO
Part Number
C1812X106K3RACAUTO
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1812
Data sheet
C1812X106K3RACAUTO.pdf
Delivery Services
C1812X106K3RACAUTO
Comments
    C1812X106K3RACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto X7R Flex
    Part StatusActive
    Capacitance10µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesSoft Termination
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)