C1812X333KDRACAUTO
KEMET C1812X333KDRACAUTO
Part Number
C1812X333KDRACAUTO
Description
COMSMDHIVOLTAGE.033UF 1000V
Data sheet
C1812X333KDRACAUTO.pdf
Delivery Services
C1812X333KDRACAUTO
Comments
    C1812X333KDRACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto X7R HV Flex
    Part StatusActive
    Capacitance0.033µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, High Voltage
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.043" (1.10mm)