C1812X473K2RAL7800
KEMET C1812X473K2RAL7800
Part Number
C1812X473K2RAL7800
Description
CER CAP
Data sheet
C1812X473K2RAL7800.pdf
Delivery Services
C1812X473K2RAL7800
Comments
    C1812X473K2RAL7800 Specifications
    SeriesSMD Comm X7R Flex
    Part StatusActive
    Capacitance0.047µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesSoft Termination
    Ratings-
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.043" (1.10mm)