C1825C681JHGAC7800
KEMET C1825C681JHGAC7800
Part Number
C1825C681JHGAC7800
Description
CAP CER 680PF 3000V C0G/NP0 1825
Data sheet
C1825C681JHGAC7800.pdf
Delivery Services
C1825C681JHGAC7800
Comments
    C1825C681JHGAC7800 Specifications
    SeriesSMD Comm C0G HV
    Part StatusActive
    Capacitance680pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)