C1825X104K2RACAUTO
KEMET C1825X104K2RACAUTO
Part Number
C1825X104K2RACAUTO
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1825
Data sheet
C1825X104K2RACAUTO.pdf
Delivery Services
C1825X104K2RACAUTO
Comments
    C1825X104K2RACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto X7R Flex
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Capacitance0.1µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesSoft Termination
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Size / Dimension0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
    Thickness (Max)0.049" (1.25mm)