C192C222G1G5CA.pdf
| Series | LDD Comm C0G |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Capacitance | 2200pF |
| Tolerance | ±2% |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low ESL |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm) |