C202C273J1G5CA.pdf
| Series | LDD Comm C0G |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Capacitance | 0.027µF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low ESL |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm) |