C2220C156M3RAC7800
KEMET C2220C156M3RAC7800
Part Number
C2220C156M3RAC7800
Description
CER CAP 15UF 25V X7R 2220
Data sheet
C2220C156M3RAC7800.pdf
Delivery Services
C2220C156M3RAC7800
Comments
    C2220C156M3RAC7800 Specifications
    SeriesSMD Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance15µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.100" (2.55mm)