C2220C226M3RACAUTO
KEMET C2220C226M3RACAUTO
Part Number
C2220C226M3RACAUTO
Description
CAP CER 22UF 25V X7R 2220
Data sheet
C2220C226M3RACAUTO.pdf
Delivery Services
C2220C226M3RACAUTO
Comments
    C2220C226M3RACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto X7R
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Capacitance22µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Bypass, Decoupling
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.100" (2.55mm)