C2225C682KFGACAUTO
KEMET C2225C682KFGACAUTO
Part Number
C2225C682KFGACAUTO
Description
CER CAP
Data sheet
C2225C682KFGACAUTO.pdf
Delivery Services
C2225C682KFGACAUTO
Comments
    C2225C682KFGACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto C0G HV
    Part StatusActive
    Capacitance6800pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated1500V (1.5kV)
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Size / Dimension0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)