C315C512K3G5TA7301
KEMET C315C512K3G5TA7301
Part Number
C315C512K3G5TA7301
Description
CAP CER 5100PF 25V C0G RADIAL
Data sheet
C315C512K3G5TA7301.pdf
Delivery Services
C315C512K3G5TA7301
Comments
    C315C512K3G5TA7301 Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 5100pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case Radial
    Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max) 0.183" (4.66mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.100" (2.54mm)