C320C151K3G5TA7301
KEMET C320C151K3G5TA7301
Part Number
C320C151K3G5TA7301
Description
CAP CER 150PF 25V C0G RADIAL
Data sheet
C320C151K3G5TA7301.pdf
Delivery Services
C320C151K3G5TA7301
Comments
    C320C151K3G5TA7301 Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 150pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case Radial
    Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.100" (2.54mm)