C320C223F3G5TA
KEMET C320C223F3G5TA
Part Number
C320C223F3G5TA
Description
CAP CER 0.022UF 25V C0G/NP0 RAD
Data sheet
C320C223F3G5TA.pdf
Delivery Services
C320C223F3G5TA
Comments
    C320C223F3G5TA Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.022µF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)