C322C683M5U5TA
KEMET C322C683M5U5TA
Part Number
C322C683M5U5TA
Description
CAP CER 0.068UF 50V Z5U RADIAL
Data sheet
C322C683M5U5TA.pdf
Delivery Services
C322C683M5U5TA
Comments
    C322C683M5U5TA Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 0.068µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient Z5U
    Operating Temperature 10°C ~ 85°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case Radial
    Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.200" (5.08mm)