C325C431KAG5TA7301
KEMET C325C431KAG5TA7301
Part Number
C325C431KAG5TA7301
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 430PF 250V C0G RADIAL
Data sheet
C325C431KAG5TA7301.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
C325C431KAG5TA7301
Comments
    C325C431KAG5TA7301 Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 430pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL
    Ratings -
    Applications Bypass, Decoupling
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial
    Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.200" (5.08mm)