C327C106K3R5TA.pdf
| Series | GoldMax 300 Comm X7R |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Capacitance | 10µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Thickness (Max) | - |
| Lead Spacing | 0.200" (5.08mm) |