C327C563F5G5TA
KEMET C327C563F5G5TA
Part Number
C327C563F5G5TA
Description
CAP CER 0.056UF 50V C0G/NP0 RAD
Data sheet
C327C563F5G5TA.pdf
Delivery Services
C327C563F5G5TA
Comments
    C327C563F5G5TA Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.056µF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)