C330C105K2R5TA
KEMET C330C105K2R5TA
Part Number
C330C105K2R5TA
Description
CAP CER 1UF 200V X7R RADIAL
Data sheet
C330C105K2R5TA.pdf
Delivery Services
C330C105K2R5TA
Comments
    C330C105K2R5TA Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance1µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)