C330C153F1G5TA
KEMET C330C153F1G5TA
Part Number
C330C153F1G5TA
Description
CAP CER 0.015UF 100V C0G/NP0 RAD
Data sheet
C330C153F1G5TA.pdf
Delivery Services
C330C153F1G5TA
Comments
    C330C153F1G5TA Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.015µF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)