C330C180JHG5TA
KEMET C330C180JHG5TA
Part Number
C330C180JHG5TA
Description
CAP CER 18PF 3000V C0G/NP0 RAD
Data sheet
C330C180JHG5TA.pdf
Delivery Services
C330C180JHG5TA
Comments
    C330C180JHG5TA Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm C0G HV
    Part StatusActive
    Capacitance18pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)