C340C333J1G5TA7303
KEMET C340C333J1G5TA7303
Part Number
C340C333J1G5TA7303
Description
CAP CER 0.033UF 100V C0G/NP0 RAD
Data sheet
C340C333J1G5TA7303.pdf
Delivery Services
C340C333J1G5TA7303
Comments
    C340C333J1G5TA7303 Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.033µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.290" L x 0.160" W (7.36mm x 4.07mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)