C340C393J1G5TA7301.pdf
| Series | GoldMax 300 Comm C0G |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Capacitance | 0.039µF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low ESL |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.290" L x 0.160" W (7.36mm x 4.07mm) |
| Thickness (Max) | - |
| Lead Spacing | 0.200" (5.08mm) |