C350C105K2R5TA9248
KEMET C350C105K2R5TA9248
Part Number
C350C105K2R5TA9248
Description
CAP CER 1UF 200V X7R RADIAL
Data sheet
C350C105K2R5TA9248.pdf
Delivery Services
C350C105K2R5TA9248
Comments
    C350C105K2R5TA9248 Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance1µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.400" (10.16mm)