C350C474M2R5HA
KEMET C350C474M2R5HA
Part Number
C350C474M2R5HA
Description
CER CAP
Data sheet
C350C474M2R5HA.pdf
Delivery Services
C350C474M2R5HA
Comments
    C350C474M2R5HA Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance0.47µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.400" (10.16mm)