C350C823J1G5TA
KEMET C350C823J1G5TA
Part Number
C350C823J1G5TA
Description
CAP CER 0.082UF 100V C0G/NP0 RAD
Data sheet
C350C823J1G5TA.pdf
Delivery Services
C350C823J1G5TA
Comments
    C350C823J1G5TA Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.082µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.400" (10.16mm)