C901U200JYSDBA7317
KEMET C901U200JYSDBA7317
Part Number
C901U200JYSDBA7317
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL
Data sheet
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
C901U200JYSDBA7317
Comments
    C901U200JYSDBA7317 Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 20pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 400VAC
    Temperature Coefficient SL
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings X1, Y2
    Applications Safety
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.394" (10.00mm)