C901U270JYSDCAWL35
KEMET C901U270JYSDCAWL35
Part Number
C901U270JYSDCAWL35
Description
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL
Delivery Services
C901U270JYSDCAWL35
Comments
    C901U270JYSDCAWL35 Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 27pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 400VAC
    Temperature Coefficient SL
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.394" (10.00mm)