C907U220JYSDAAWL45
KEMET C907U220JYSDAAWL45
Part Number
C907U220JYSDAAWL45
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Data sheet
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
C907U220JYSDAAWL45
Comments
    C907U220JYSDAAWL45 Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 22pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 400VAC
    Temperature Coefficient SL
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings X1, Y2
    Applications Safety
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)