C907U270JYSDCAWL40
KEMET C907U270JYSDCAWL40
Part Number
C907U270JYSDCAWL40
Description
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL
Delivery Services
C907U270JYSDCAWL40
Comments
    C907U270JYSDCAWL40 Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 27pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 400VAC
    Temperature Coefficient SL
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)